کد خبر : 34055
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰

یاداشت دوم چکاد زاگرس : برخورد قاطع با خواننده خاطی مطالبه افکار عمومی/ امین معظمی گودرزی

 امین گودرزی برخورد قاطع با خواننده توهین کننده به مردم لک زبان از مطالبات مطالبه افکار عمومی است. لذا وظیفه دستگاههای انتظامی، امنیتی و قضایی در برخورد قاطع با خواننده خاطی زیرزمینی ضروری است. مسئولان مربوطه بایستی با شناسایی و ریشه یابی موضوع ، با جدیت مطالبه افکار عمومی را پیگیر باشند. دستگیری و مجازات […]

 امین گودرزی

برخورد قاطع با خواننده توهین کننده به مردم لک زبان از مطالبات مطالبه افکار عمومی است. لذا وظیفه دستگاههای انتظامی، امنیتی و قضایی در برخورد قاطع با خواننده خاطی زیرزمینی ضروری است.
مسئولان مربوطه بایستی با شناسایی و ریشه یابی موضوع ، با جدیت مطالبه افکار عمومی را پیگیر باشند. دستگیری و مجازات این خواننده گستاخ بر طبق قانون مرهمی است بر زخم هایی که توسط این خواننده بی هنر بر دل مردم با فرهنگ لک زبان ایجاد شده است. امیدواریم مسئولان نتیجه اقدامات خود را در این راستا در اختیار افکار عمومی قرار دهند.
بدون شک یکی از اهداف دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد اختلاف میان اقوام است تا بدین طریق به اهداف خود دست یابند .یکی از راههای ایجاد اختلاف میان مردم ، توهین به اقوام در قالب ضرب المثل ها و آثار هنری است که می توان مواردی چون توهین به مردم شریف ترک در گذشته اشاره کرد . امروز نیزشاهد توهین به قوم اصیل لک بوده که توهین کنندگان با این اقدامات موجب جریحه دار شدن احساسات پاک یکی از اقوام اصیل ایران شده اند..
هنوز انگیزه و اقدام خواننده و انتشار دهندگان کلیپ صوتی در قالب ترانه مشخص نیست اما برخی قرائن و شواهد حاکی است که دست های پشت پرده ای در انتشار و باز نشر این کلیپ صوتی وجود داشته تا با این اقدام بخواهند به اهداف خود دست یابند.
گفته می شود خواننده گستاخ این اثر صوتی را دو سال پیش خوانده است اما سئوال اساسی که در این رابطه قابل طرح است اینست که چرا اثری که دوسال پیش اجرا شده به یک باره در شبکه های مجازی منتشر می گردد.!!
آیا انتشار این آهنگ پس از سخنرانی رییس جمهور محترم در جمع مردم کرمانشاه و نام بردن از قوم لک قابل تامل نیست! ؟
اقدام زشت خواننده زیرزمینی قابل توجیه نیست و دلیل اجرای چنین اثر موهن در قالب موسیقی رپ توسط یک انسان بی هویت و توهین به یک قوم اصیل و ریشه دار مشخص نیست و نمی دانیم عقده و کینه این فرد هتاک چه بوده که این چنین به یک قوم که از آفرینندگان مفرغ اند تاخته است .قومی که تپه عبدالحیسنی آن نشان دهنده آغاز روستانشینی و کشاورزی در این منطقه می باشد
معبد آناهیتا ، تپه سرخ دم لکی، گلریران، باباجان نیز شکوه و عظمت تمدن این دیار را بخوبی نشان می دهد.
بدون شک اقدام این فرد موجب جریحه دار شدن احساسات افکار عمومی مردم لک زبان شده است که اقدام قانونی برای دستگیری او ضرورتی انکار ناپذیر است.
مردم لک در طول تاریخ با تمدن و پیشینه درخشان خود همواره به مهمان نوازی، تدین، تقوا، شهامت و مردانگی مشهور بوده و هستند و در تاریخ ایران اسلامی نیز نقش آفرین بوده و در دوران انقلاب اسلامی نیز همواره در کنار دیگر اقوام مدافع ارزشها و پیرو رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و شهدای والامقام این قوم نیز دلبستگی آنانرا به ایران عزیز و اسلام بخوبی نشان می دهد.
یک اثر ساده و بی محتوا نمی تواند خدشه ای به فرهنگ و تمدن قوم لک وارد کند لذا در پاسخ به این اقدام ناشایست نباید بصورت احساسی برخورد نماییم.
در این مورد مطالب و یاداشت های فراوانی توسط اهل نظر این قوم در فضای مجازی و نشریات منتشر گردید که ضمن محکوم کردن و انتقاده اصولی بر تعالی و پیشینه تاریخی فرهنگ قوم لک صحه گذاشتند و با درک شرایط موجود با این قضیه احساسی برخورد نکردند .
این اقدام آنان نشان داد که بی ادبی نبتیستی با بی ادبی پاسخ داد زیرا بی ادبی خود مطرود و منفور است و دامن زدن به آن کار شایسته ای نمی باشد و از التهاب در جامعه پرهیز نمودند .
اقوام لر، لک و کرد در غرب کشور همواره خود را ایرانی می نامند و بر ایرانی بودن خود افتخار می کنند .این اقوام در دوران مختلف تاریخ ایران عزیز در کنار هم ازتمامیت ارضی کشورمان دفاع کرده اند و با یکدیگر هیچ گونه اختلافی نداشته اند .
بدون تردید فرهنگ اقوام زاگرس میانی بخش مهمی از هویت فرهنگی ایران اسلامی است و دفاع از آن از اهمیت ویپه ای برخوردار است. از طرف دیگر بی توجهی به این اهانت ها و نادیده گرفتن آنها موجبات تسری و تکرار آن در جامعه گردیده و چه بسا موجبات وهن جنبه های اصیل و دینی رافراهم آورد که به هیچ وجه نبایدزمینه تکرار چنین اعمال موهن و نابجایی داده شود اعمالی که در هیچ جای جهان محلی از اعراب نداشته و ندارد و از تمام دیدگاهها محکوم است. افکار عمومی نیز نگاه تیزبین خود را به دستگاههای مربوطه دوخته اند و با حفظ ارامش خود ، منتظرند ببینند متولیان امر در این زمینه چگونه عمل می کند.
بدون شک دستگیری فرد خاطی علاوه بر اینکه موجب رضایت افکار عمومی خواهد بود درس عبرتی خواهد شدکه هیچ فردی بخود اجازه توهین به اقوام ایرانی را ندهد .

 منبع :  هفته نامه چکاد زاگرس

برچسب‌ها:

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :

پاتوق سرگرمی