کد خبر : 32631
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸

بوستان صخره ای نورآباد برای تکمیل به ۴۵میلیاردریال اعتبارنیازدارد

 شهردار نورآباد دلفان گفت : بوستان صخره ای نورآباد برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن به ۴۵ میلیاردریال اعتبارنیازدارد. محمد حسین ستاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه در سال ۸۳ در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار کلید خورد که تاکنون به بهره برداری نرسیده است . به گفته […]

 شهردار نورآباد دلفان گفت : بوستان صخره ای نورآباد برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن به ۴۵ میلیاردریال اعتبارنیازدارد.

محمد حسین ستاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه در سال ۸۳ در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار کلید خورد که تاکنون به بهره برداری نرسیده است .
به گفته وی ، تاکنون برای این طرح نیمه تمام ۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی یاد آور شد : یکی از مشکلات مهم توقف عملیات ساخت این بوستان مشکل تامین آب آن بود که خوشبختانه با اجرای طرح سیستم تامین آب از رودخانه بادآور این مشکل حل شده است و به یاری خداوند در سال جاری ادامه ساخت آن را پی می گیریم .
وی اظهار داشت : بوستان صخره ای در سه فاز طراحی شده است که تنها فاز اول آن شامل توسعه فضای سبز، ساخت دریاچه ، آسفالت راه دسترسی، نصب آلاچیق و سکوهای نشیمن و پیاده رو سازی آن انجام شده است.
ستاری مرحله دوم این طرح را شامل راه اندازی و تامین آب دریاچه ، توسعه فضای سبز به میزان ۱۵ هکتار و ایجاد راه دسترسی آن عنوان کرد وبیان داشت : درفاز سوم طرح جنگل کاری ، فضای سبز و روشنایی پیش بینی شده است .
وی افزود: در سالجاری تمام تلاش خود را برای آبرسانی مجموعه ، راه اندازی دریاچه ، پیاده رو سازی و فضای سبز بوستان صخره ای بکار خواهیم گرفت .
شهردار نورآباد ، این طرح را یکی از طرح های مهم گردشگری دراین شهر عنوان کرد و ادامه داد: با بهره برداری از آن سرانه فضای سبز در شهر نورآباد به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت و نقش مهمی در پرکردن اوقات فراغت شهروندان دارد.
شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان با ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است .

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :

پاتوق سرگرمی